Новини

 Науково-практичний семінар

17 березня 2016 року Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського  та Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка організували науково-практичний семінар "Методичні особливості роботи вчителя математики з обдарованими та здібними учнями", учасником якого була Руденко В. О. Лектори Макарчук О. П., Яременко Л. І., Ізюмченко Л. В. ознайомили слухачів із деякими специфічними прийомами розв'язування окремих типів рівнянь та нерівностей вищих степенів, розглянули конкурсні задачі теорії чисел шкільного курсу математики, дали методичні вказівки щодо оцінки правильності отриманих результатів 

  3.11.15  на базі КОІППО відбулось засідання обласної творчої групи учителів математики, у якому взяли участь члени творчої майстерні Руденко В. О. та Бондар І. Ю.

На фото: члени обласної творчої групи

Колективний відпочинок

У день захисника Вітчизни (Покрова Пресвятої Богородиці) педагогічний колектив школи відвідав обласну філармонію, де учителі переглянули виставу "Боїнг-боїнг" за участю артистів київських театрів. Культурна програма поїздки залишила приємні спогади.


 Практикум авторської майстерні

27 травня на базі методкабінету відбулося останнє у цьому навчальному році заняття творчої групи учителів математики. Тема практикуму "Блог, як ефективний інструмент для розвитку професійної компетентності педагога та проектування дистанційного супроводу освітньої діяльності". Керівник майстерні провела майстер-клас використання таких мережевих сервісів у навчанні: learningApps, slideshare, Padlet, Calameo 3D. Поділилися досвідом застосування електронних освітніх ресурсів Миколенко А. В., Бондар І. Ю., Тутаєва М. О. У роботі творчої групи взяла участь методист РМК Подручна С. М.

На фото: робочий момент заняття

Фото на згадку

«Проектування ІТ-контенту сучасного уроку - 2015»
Оголошено переможців і лауреатів конкурсу ( 15 травня 2015 р.)
30 квітня відбувся завершальний етап конкурсу-огляду і ось його результати.
До цього етапу конкурсу були допущені 9 учасників, які набрали найбільшу кількість балів. За результатами заочного і очного етапів конкурсу журі визначило переможців та лауреатів.
Переможці обласного методичного огляду-конкурсу «Проектування ІТ-контенту сучасного уроку»:
У номінації «Методична ефективність використання ІТ-контенту як засобу формування та вдосконалення предметної компетентності учнів на уроці» - Кунашенко Наталія Григорівна, учитель української мови та літератури навчально-виховного комплексу «Бобринецька гімназія - загальноосвітня школа I-III ступенів №1»  Бобринецької районної ради Кіровоградської області;
у номінації «Методична ефективність використання ІТ-контенту як засобу організації та забезпечення самостійної навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроці» - Бугайова Наталія Анатоліївна, учитель української мови і літератури Новопразької загальноосвітньої школи I-III ступенів №2 Олександрійської районної ради Кіровоградської області;
у номінації «Розробка ІТ-контенту уроку з використанням програмного забезпечення Smart Notebook для організації інтерактивної взаємодії на занятті» - Колісник Василь Олександрович, учитель фізики та математики навчально-виховного комплексу «Долинська гімназія - загальноосвітня школа I-III ступенів №3» та Руденко Валентина Олександрівна, учитель математики Мар'янівської загальноосвітньої школи I-IІI ступенів Маловисківської районної ради Кіровоградської області. (КОІППО від 15 травня 2015 р.)
Матеріали за посиланням  http://timso.koippo.kr.ua/blogs/blog1.php/2015

Участь школярів у міжнародному математичному конкурсі "Кенгуру"


48 учнів Мар*янівської ЗШ взяли участь у щорічному математичному конкурсі "Кенгуру".

Серед учасників - 12 молодших школярів та 36 учнів старшої школи. Про результати чергового випробування стане відомо до кінця травня. Діти із задоволенням виконували завдання, адже, як завжди, всі тести складені із розрахунку на їх кмітливість, логіку та увагу. Сподіваємося на відмінні результати!

 

Урок-проект "Для чого ми вивчаємо геометрію?"


Мультимедійним уроком-проектом завершили вивчення теми з геометрії "Перпендикулярність у просторі" учні 10 класу. 
Для цього школярі сформували 5 груп , керівниками яких обрали Татар Сніжану, Саруханян Діану, Борщенка Валентина, Бакуна Дмитра, Дашнікова Дениса. На завершальному етапі проекту десятикласники   розв’язували прикладні задачі та представляли виготовлені моделі до них, демонстрували презентації про вклад науковців у розвиток теми. Переконливо аргументували свої виступи знанням важливих теорем, які у конкретних життєвих ситуаціях  є необхідним джерелом правильного вирішення проблеми, тією істиною, яка живить практику і забезпечує  удосконалення оточуючого нас світу.  Метою уроку став пошук відповіді на ключове питання:

  • Для чого ми вивчаємо геометрію?.
  •  Відповіді на це питання учні в кінці уроку написали на стенді та розмістили на чільному місці у кабінеті математики.




Теза, що геометрія була відкрита єгиптянами і виникла під час вимірювання землі, а також те, що це вимірювання було їм необхідне, бо розливалася річка Ніл, яка постійно змивала межі, підтверджується у наш час кожною архітектурною чи інженерною спорудою, численими гаджетами та винаходами сучасної промисловості.  Немає нічого дивного в тому, що ця наука, як і інші, виникла з потреб людини. Всяке знання, яке виникає, з недосконалого стану переходить у досконалий. Зароджуючись чуттєвим сприйняттям, воно поступово стає предметом нашого розгляду і, нарешті, стає досягненням розуму .

Із матеріалами до уроку- проекту можна ознайомитися на блозі учня 10 класу Бакуна Дмитра.


Конкурс-захист наукових робіт

На фото: Татар С. (секція "математика") під час захисту
На фото: слухачі МАН перед захистом

 На фото: Татар Сніжана - І місце у конкурсі-захисті наукових робіт МАН

21 лютого учні школи, що навчаються у МАН - Татар Сніжана, Саруханян Діана та Бакун Дмитро, брали участь у конкурсі-захисті наукових робіт. Всі достойно представили свої роботи і були відзначені журі конкурсу за активність та дослідницьку діяльність. Приємно, що без нагороди команда не залишилася. Вітаємо Татар Сніжану із перемогою у конкурсі - І місце у номінації "математика"(робота на тему "Застосування методу симетрії до розв*язування прикладних та ігрових задач"). Бажаємо подальших успіхів і обов*язково перемог уже на всеукраїнському рівні!


Тиждень математики


Протягом тижня уся школа напружено вирувала, адже від математичних подій у школярів паморочилося у голові. Отож називаємо імена найактивніших учасників заходів та переможців конкурсів.
У грі «Вибери мене» перемогу здобули Лизень Д. (5 кл.) та Заскальнюк К. (9 кл.). Дипломи учасників отримують п’ятикласники: Андрійчук Д., Заріцька В., Пугаченко С., Берегова В. та дев’ятикласники - Мирза В., Саруханян Л., Артеменко А., Вербіцька Ю.
У  турнірі «Розумники і розумниці» перемогу здобула учениця 10 класу Татар С. Дипломи призерів конкурсу отримують Саруханян Д. та Борщенко В. – учні 10 класу. Учасники турніру - Бакун Д., Дашніков Д., Миценко Я. Заохочувальні дипломи у Шумейка М. (10 кл.) та Мозолевої О. (11 кл.).
У математичній грі-забаві для семикласників перемогу отримала родина Овсянік (Анна Миколаївна та Валерія), друге місце у родини Трофименко (Олега Петровича та Кирила), третє місце посіла родина Татар (Родіон Іванович та Ангеліна). Дякуємо учасникам – родинам Модіних (Тетяна Валеріївна та Анастасія), Тістечок (Ользі Миколаївні та Аліні), Торчило (Максиму та Аліні Олегівні).
Варто відзначити активну участь десятикласників у випуску математичних довідників. Серед них Татар С., Охоту А., Миценко Я., Бакуна Д., Вітошко О., Борщенка В. Кращою визнано роботу Саруханян Д. Про решту відзнак буде повідомлено пізніше. 


Вітаємо із перемогою

Учні Мар'янівської ЗШ І-ІІІ ст. Тістечок Аліна (7 клас) та Татар Сніжана (10 кл.) 18 січня брали участь у ІІІ етапі всеукраїнської олімпіади з математики. Надійшли відомості про результати конкурсу. Татар Сніжана виборола ІІІ місце у престижному змаганні. Вітаємо із перемогою та сподіваємося на ще кращі результати у майбутньому. 

 
Заняття авторської майстерні
20 січня на базі Маловисківського методкабінету відбулося чергове заняття авторської майстерні. Тема “Я крокую до майстерності”. Вступом до роботи стала релакс-вправа “Словник серця мудрого Вчителя”, далі педагогічний тренінг “Портрет ідеального вчителя” та методична скринька “Прийоми початку уроку”, які провела керівник групи. Плідно пройшов практикум по використанню ППЗ “GeoGebra” на уроках стереометрії - побудова многогранників та їх перерізів, який провела Бондар І. Ю. Далі слухачі ознайомилися із вмістом блогу Руденко В. О. “Прикладна математика” та отримали консультацію стосовно створення власної хмари Google, а також деякі поради як удосконалювати профіль блогу. У занятті взяла участь методист Підручна С. М., яка проаналізула участь школярів району у конкурсі-захисті учнівських наукових робіт, їх готовність до звітів у МАН, а також повідомила результати обласної олімпіади з математики, яка відбулася напередодні - 18 січня у Кіровограді. Слухачі отримали завдання на міжсесійний період та консультації з окремих індивідуальних питань.
IMG_1068.jpg
Заняття веде Руденко В. О.


Виступ Подручної С. М.


IMG_1076.jpg
Геометричний практикум проводить Бондар І. Ю.

Немає коментарів:

Дописати коментар